Kendi İşim Olsun
"Kendi İşim Olsun" Programı Bölgede Girişimcilik Potansiyelini Arttırıyor

Kocaeli - Gebze’de girişimciye destek vermek amacıyla “Kendi İşim Olsun” adlı girişimcilik ve kendi işini kurma programı 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle başlıyor. Eğitimler 2014 yılının sonuna kadar devam edecek…

İŞKUR ve KOCAELİ SANAYİ ODASI işbirliği ile iş fikrine sahip girişimciye, iş kurmanın tüm aşamalarına ilişkin doğru bilgi, eğitim ve iş kurma becerilerini geliştirme konularında danışmanlık hizmeti hedeflenmiştir.

“Kendi İşim Olsum” programının süreçleri ve girşimcilere iş planı, pazarlama, hukuk ve şirket kurmanın mali boyutları hakkında bilgiler verilecektir. Girişimci adayı alacakları 70 saatlik eğitimin ardından iş planlarını oluşturarak iş kurmaları hedeflenmektedir.

Bu kapsamda eğitimleri tamamlanıp, iş planları yazan ve işlerini kuran girişimci adaylarına KOSGEB kurulundan başarı ile geçtikleri takdirde 30.000TL hibe, ‘0’ faizli 70.000 TL geri ödemeli kredi desteği sağlanacaktır.

Kişilerin eğitime katılabilmeleri için 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.Eğitim süresi boyunca Sigortası olmayan katılımcılara Kocaeli İŞKUR tarafından günlük 20 TL harcırah verilecektir.

İŞKUR ve KOCAELİ SANAYİ ODASI işbirliği ile gerçekleştirilen “Kendi İşim Olsun” adlı GİRİŞİMCİLİK programına başvuru için aşağıda iletişim bilgileri bulunan kişiler ile irtibata geçebilirsiniz.

İlgili Kişiler

Kocaeli İŞKUR
Kurs Servisi
Tel: 0262 322 57 15
Karaman Mah. İstiklal Cad. No:147 Kaptanlar İş Hanı, İzmit Merkez

Tüm Haberler