%70 Geri Ödemeli Eğitim Programı
%70 Geri Ödemeli, T.C. Ekonomi Bakanlığı Destekli İleri Düzey Dış Ticaret Eğitim Programı
2014 YILINDA T.C. EKONOMI BAKANLIĞI TARAFINDAN "YETKILI EĞITIM KURUMU" OLARAK AKREDITE EDILEN DOĞU MARMARA ABİGEM A.Ş ÇOK SAYIDA EĞITIM PROGRAMIYLA KÜRESEL PAZARDA REKABET KABILIYETINI GELIŞTIRMEK ISTEYEN KURUMLARIN YANINDA YER ALIYOR.

Amaç, kapsam ve içerik açısından değerlendirilerek onaylanan eğitim programları, uzmanlık alanları ve tecrübeleri göz önünde bulundurularak akredite edilen eğitmenler tarafından sunulmaktadır. Kurumlar %70 devlet desteği ile ihtiyaç duydukları eğitim programlarına katılabilmekte ve çalışanlarının yetkinliklerini arttırma fırsatı bulabilmektedirler.

Kimler Yararlanabilir?
Dış ticaret yapan tüm firmaların ilgili departman çalışanları ve yöneticiler, Dış ticarette uzmanlık kazanmak isteyenler, Sınaî ve/veya ticari alanda veya yazılım sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin alacağı bu eğitimin %70'lik bedeli Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim Katılım Bedeli
Devlet destekli eğitim programında yer alan eğitimlere günlük katılım bedeli 200 TL + KDV( 236 TL ) olup, eğitim bedelinin %70'i T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından kuruma geri ödenmektedir. Destek kapsamında bir eğitim programına aynı kurumdan en fazla 4 (dört) kişinin katılımı sağlanabilmektedir.

Devlet Destekli Eğitim Programları
Eğitim KonusuEğitim Tarihi
Uluslararası Pazarlama ve Elektronik Ticaret 03-04 Şubat 2014
Dış Ticarette Sözleşmeler Ve Teslim Şekilleri 11-12 Şubat 2014
Uluslararası Pazarlama Ve Elektronik Ticaret 03-04 Mart 2014
Dış Ticarette Kullanılan Belgeler Ve Ödeme Şekilleri 08-09 Mart 2014
Dış Ticarette Sözleşmeler Ve Teslim Şekilleri 09-10 Nisan 2014
Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü Ve Uluslararası Tahkim 26-27 Nisan 2014
Uluslararası Pazarlama ve Elektronik Ticaret 05-06 Mayıs 2014
Dış Ticarette Kullanılan Belgeler Ve Ödeme Şekilleri 10-11 Mayıs 2014
Dış Ticarette Kullanılan Belgeler Ve Ödeme Şekilleri 11-12 Haziran 2014
Dış Ticarette Anlaşmazlıkların Çözümü Ve Uluslar arası Tahkim 21-22 Haziran 2014

Destekli Dış Ticaret Sertifika Programı için gerekli belgeler
Destek kapsamında eğitimin %70'ini Ekonomi Bakanlığından geri almak isteyen şirketlerin aşağıdaki belgeleri Ekonomi Bakanlığı'na (İhracat Genel Müdürlüğü/Bölge Müdürlükleri) sunmaları gerekmektedir. Eğitime katılan firmalarımıza gerekli destek hizmeti (evrağın hazırlanması ve gönderilmesi) verilecektir.

Destekten Nasıl Yararlanacaksınız?
T.C. Ekonomi Bakanlığı ön incelemesi sonrasında eğitim alan şirket;
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınmış borcu bulunmadığına ilişkin belgeyi ya da sosyal güvenlik borcu yeniden yapılandırılmış ise yeniden yapılandırma sözleşmesine uyulduğuna ilişkin belgeyi T.C. Ekonomi Bakanlığı'na ibraz eder.
T.C. Ekonomi Bakanlığı, ödeme yazısını Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na, bilgi yazısını ise destek ödemesinin yapılacağı şirkete gönderir. Eğitim alan şirkete T.C. Merkez Bankası'ndan destek ödemesi gerçekleştirilir.

İletişim: Mehtap DÜNDAR DEMİR – Ecem ÜNLÜ
E-mail: egitim@abigemdm.com.tr
Tel: 0262 323 08 56

Tüm Haberler