“Kendi İşim Olsun”
“Kendi İşim Olsun” Girişimcilik Eğitimlerimiz Devam Ediyor.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan “girişimcilik”, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulmasını, yeni endüstrilerin doğmasını, üretim araçlarının ve mevcut girdilerinin değişik şekillerde kullanılması ile üretimin ve verimliliğin arttırılmasını sağması sebebiyle ekonomik büyümenin dinamosudur. Kocaeli’de girişimciye destek vermek amacıyla Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde Doğu Marmara ABİGEM, KALKINMA AJANSLARI, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle 2010 yılından bu yana girişimci adaylarına iş kurma ve iş geliştirme süreçlerinde eğitim, danışmanlık ve KOSGEB tarafından sağlanan hibe desteği verilmektedir.

Girişimci adaylarına profesyonel eğitmen ve danışman kadromuzla iş planı, pazarlama, hukuk ve şirket kurmanın mali boyutları hakkında teori ve uygulamaya yönelik bilgiler verilerek başarılı, sürdürülebilir girişimcilerin hayata geçirilmesi sağlanmaktadır.

Doğu Marmara ABİGEM 2002 yılında bölgede ilk defa “Girişimcilik” yaygınlaştırılması projesi başlatarak bölgede bir çok yeni girişimcinin iş fikirlerini hayata geçirilmesini sağlamıştır. Edinmiş olduğu bu bilgi ve tecrübeyle KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Destekleri konusunda tebliğin oluşmasına katkı sağlayarak bölgedeki öncü rolü sürdürmüştür. 2009 yılından bu yana Doğu Marmara ABİGEM tarafından 10.550 kişi eğitim almış ve bu girişimcilerin % 8 i kendi işlerini kurmuşlardır. İş kuran girişimciler mentör ve girişimci koçlarla iş geliştirme süreçlerinde de yalnız bırakılmamış, sürdürülebilirliklerine katkı sağlanmıştır.

Bölge ekonomisinin geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefleyen Kocaeli Sanayi Odası, girişimciliğin yaygınlaştırılması için KOSGEB tarafından desteklenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla devam ettirmektedir.Tüm Haberler