2016 yılı Bölgesel Girişimilik Eğitimi Başlıyor
Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR), Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası arasında protokol imzaları atıldı.

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” Programı Bölgede Girişimci Potansiyelini Arttırıyor

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR), Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası işbirliğinde girişimciye destek vermek amacıyla 2016 yılında “Uygulamalı Girişimcilik” eğitimleri için protokol imza töreni Kocaeli Sanayi Odası’nın Club Bithynia tesisinde gerçekleştirildi. İmza Törenine, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, KOSGEB Kocaeli Kobi Uzamanı Onur Kurtçu, KOSGEB Kocaeli OSB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Şenay Yıldız, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet B. Turabi, Doğu Marmara ABİGEM Eğitim Program Yöneticisi Mehtap Dündar Demir, Körfez Ticaret Odası Genel Sekreteri Kenan Mintaş, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Birol Bozkurt, Kocaeli Çalışma ve İş kurumu Uzmanı Ayhan Pehlivansoy, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası işbirliğinde girişimciye destek vermek amacıyla 2016 yılında 40 sınıflık “UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK ” eğitimleri düzenlenecektir.

Hedef, istihdama destek olmak amacıyla bölgede iş kurmak ile ilgili iş fikirleri olan girişimci adaylarına, iş fikirlerini iş planına dönüştürmek için; adayların eğitim almalarının ve bu konuda bilgi düzeylerinin artmasının sağlamasıdır.

İş birliğiyle düzenlenecek eğitimlerde konusunda yetkili eğitmenler tarafından iş planı, pazarlama, hukuk ve şirket kurmanın mali boyutları hakkında bilgiler verilecektir. Girişimci adayları alacakları 70 saatlik eğitimin ardından iş planlarını oluşturarak iş kurmak için KOSGEB’e başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu kapsamda eğitimleri tamamlanıp, iş planları yazan ve işlerini kuran girişimci adaylarına KOSGEB kurulundan başarı ile geçtikleri takdirde 50.000 TL hibe, ‘0’ faizli 100.000 TL geri ödemeli kredi desteği sağlanacaktır.

Toplamda 40 Sınıflık eğitim programı hedeflenmektedir.Tüm Haberler