Match4Industry
Match4Industry'de 125 Yerli Firma Dünya Pazarına Açılmak İçin İlk Adımını Attı.


SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarına damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri, Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası iş birliğinde 02-03 Kasım tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleşti. Match4Industry'de 35 yabancı firma ve 125 Türk firma ile 681 ikili iş görüşmesi yapıldı.

Firmaların iş ağlarını genişletebilmeleri adına gerçekleştirilen, bu yıl beşincisi düzenlenen Macth4Industry etkinliği, firmaların dünya pazarına açılması için kapı görevini üstlenmeyi sürdürüyor. Firmalar fırsatları keşfetmek, önemli bağlantılar kurabilmek, endüstrideki son gelişmeleri takip edebilmek ve iş ağlarını genişletebilmek adına Kocaeli'de bir araya geldi. Belarus, Bosna Hersek, Hırvatistan, İran, İsrail, Makedonya, Rusya, Sırbistan, Tunus gibi ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 35 yabancı firma ve 125 Türk Firma ile 681 ikili iş görüşmesi gerçekleşti.

Match4Industry etkinliği kapsamında; Otomotiv Yan Sanayi, Makine ve Metal, Plastik ve Kauçuk, Lastik, Kimya (Oto Boya ve Bakım Ürünleri), Yapı ve Yapı Materyalleri, Enerji, Çevre, Elektrik-Elektronik, Kadın Girişimciler, Bilişim ve İletişim Teknolojileri sektörleri yer aldı.

Etkinlik kapsamında, işbirliği yapmak isteyen firmalar, yabancı firma yetkililerini işletmelerinde ağırlama fırsatı yakaladı. Bu bağlamda, Hyundai ve FORD OTOSAN, ziyaretçilerini yerinde ağırlayarak ürettim hatlarını gezdirdi. Yerli ve yabancı firmaların doğru ortaklıklara adım atabilmeleri adına etkinlik öncesi eşleştirme programı desteği verilirken, etkinlik sonrasında da katılımcı firmaların iş birliklerini verimli bir şekilde gerçekleştirmesi adına Doğu Marmara ABİGEM tarafından danışmanlık hizmeti verilmeye devam ediyor.Tüm Haberler