Kurumumuz, Kocaeli Sanayi Odası, Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası, Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı ve Győr-Moson-Sopron Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğinde 16 – 17 Mayıs tarihlerinde Macaristan’a heyet ziyareti düzenlendi.

Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO Meclis Başkanı ve Doğu Marmara Abigem YK üyesi Hasan Tahsin Tuğrul ile bölgemizden iş insanlarının katıldığı heyet programında Macaristan’daki partner kurumlar ile bir araya gelinerek, ticari faaliyetler, iş ve yatırım olanakları konusunda karşılıklı bilgilendirmede bulunuldu. Toplantı sonrasında Türk ve Macar firmalar ikili iş görüşmelerinde bulunarak olası iş birliklerini değerlendirdi.

Program kapsamında T.C. Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu’na ziyarette bulunularak, iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ve iş fırsatları konusunda bilgi alındı. Ayrıca Macaristan’ın en büyük sanayi fuarlarından biri olan Industry Days ve Automotive Hungary Fuarı ziyaret edilerek otomotiv endüstrisindeki yenilikler ve son teknoloji ürünler görüldü.

 

Paylaş !