Kocaeli Sanayi Odası, Almanya Büyükelçiliği ve Avrupa İşletmeler Ağı ortakları Doğu Marmara ABİGEM ve IMG İnovasyon Yönetimi işbirliğinde “Türk-Alman Yatırım ve İşbirliği Günü” düzenlendi.

19 Eylül 2022 tarihinde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programın açılışına; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Engin Eroğlu, Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Jürgen Schulz, Federal Almanya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Türk ve Alman iş insanları katılım sağladı.

Açılış konuşmalarının ardından, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası, Alman Ticaret ve Yatırım Ofisi, BME Federal Malzeme Yönetimi ve NRW-Global sunum yaparak Almanya’da yatırım ve işbirliği fırsatları konusunda bilgilendirmede bulundu.

İki ülke arasındaki ticari işbirliğini arttırmak ve geliştirmek amacıyla düzenlenen program kapsamında, otomotiv, plastik, makine, metal, geri dönüşüm, inşaat ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren Türk ve Alman firmalar ikili görüşmelerde bulundu.

Programın ikinci gününde Alman iş heyeti ile Farba ve Akplas firmalarının üretim alanları ziyaret edilerek, ürün ve hizmetleri hakkında bilgi alındı.

Paylaş !